5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce

Polska to kraj pełen tajemniczych i ciekawych miejsc. Zobaczenie ich wszystkich w ciągu jednego lub dwóch sezonów turystycznych graniczy z cudem. Dlatego warto przygotować sobie listę miejsc, które trzeba koniecznie zobaczyć i sukcesywnie je odhaczać po zobaczeniu. Które z miejsc są najciekawsze? Jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć w pierwszej kolejności? Poniżej znajduje się lista przedstawiająca pięć najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce.

Jakie są największe atrakcje Krakowa?

Kraków, to stolica Małopolski i dawna stolica naszego kraju. Samo miasto i jego najbliższe okolice to prawdziwy raj dla turystów. Na zwiedzenie samego Krakowa warto poświęcić co najmniej tydzień, by zobaczyć co kryje w sobie to niezwykle klimatyczne miasto.

Jedną z największych atrakcji Krakowa jest Wawel. Znajduje się tutaj Zamek Królewski z bogatymi zbiorami muzealnymi, a także Katedra Zygmuntowska ze słynnym dzwonem Zygmunta, który bije jedynie wtedy, gdy dzieje się coś ważnego dla Polski.

Będąc w Krakowie warto też zawitać pod grotą Smoka Wawelskiego, który jest symbolem tego miasta.

Dlaczego warto zobaczyć kopalnię soli w Wieliczce?

Wieliczka to kolejny symbol Małopolski. Jest to jedna z kopalni soli, z którą wiąże się piękna legenda mówiąca o tym, że to dzięki św. Kindze odkryto złoża soli w tym regionie. Jednym z najpiękniejszych miejsc w kopalni jest Kaplica św. Kingi, która w całości wykonana jest z soli. Zwiedzanie Wieliczki zajmuje około 4 godzin. W czasie wizyty w kopalni można zapoznać się z tym jak wyglądała dawniej praca w takim miejscu, a kto wie, może uda się też spotkać opiekuńczego ducha kopalni.

W tym dziale  5 najlepszych atrakcji w Berlinie

Czym jest Panorama Racławicka we Wrocławiu?

Jest to jeden z najciekawszych obrazów w historii polskiego malarstwa. Jest to obraz cykloramiczny Bitwa pod Racławicami, który został namalowany przez kierowany przez Wojciecha Kossaka i Jana Styka zespół malarzy, w latach 1893-1984. Obraz ma 114 metrów długości i 15 metrów wysokości. Obraz ma upamiętniać Bitwę pod Racławicami, która była jedną z najważniejszych bitew w historii Polski.

Jakie polskie zamki warto zobaczyć?

Zamek Książ jest jednym z największych zamków polskich. Jest on częścią Szlaku Zamków Piastowskich. Obecnie mieści się w nim hotel oraz restauracja, a część budynku jest udostępniona do zwiedzania. Bardzo często odbywają się tutaj różnego rodzaju pokazy i inscenizacje historyczne, dzięki czemu pobyt tutaj staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Warszawski Zamek Królewski to jedna z największych atrakcji Warszawy. Obok pałacu w Wilanowie jest to najczęściej odwiedzane miejsce w naszej stolicy. Zamek znajduje się w przy Placu Zamkowy i obecnie znajduje się w nim Muzeum Narodowe. Budynek ten pełni także funkcje reprezentacyjne. Początkowo był on rezydencją książąt mazowieckich. Dopiero w XVI wieku stał się siedzibą króla oraz najważniejszych organów władz kraju. Muzeum działa tutaj od 1979 roku. Co ciekawe w czasie II wojny światowej Zamek został niemal całkowicie zniszczony, dopiero po jej zakończeniu zajęto się odbudową tego tak ważnego dla historii Polski miejsca. Zamek Królewski w Warszawie oraz warszawskie stare miasto znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W tym dziale  Góry Sowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *