Jakie dozowniki do mydła są najoszczędniejsze?

Ostatnie lata dobitnie pokazały, że właściwe dbanie o higienę może uchronić przed rozszerzaniem się groźnych chorób. Dozowniki do mydła oraz płynu dezynfekującego stały się elementem wyposażenia nie tylko toalet u łazienek, ale także restauracji, sklepów i biur. Podajniki do detergentów są oszczędnym i higienicznym rozwiązaniem.

Dlaczego warto wybrać mydło w płynie?

Mydło w kostce niemal zupełnie zniknęło z toalet publicznych. Mydło w płynie jest nie tylko wydajniejsze, ale również bardziej higieniczne w użyciu. Płynne środki podawane za pomocą podajników mogą być dozowane tylko w takiej ilości, jaka jest faktycznie potrzebna. Dostępnych jest wiele urządzeń, które nie wymagają obsługi manualnej. Dzięki temu zlikwidowany został problem dotykania podajnika przez wiele osób. Jest to najbardziej bezpieczny sposób na uniknięcie zarazków w ogólnie dostępnych toaletach.

Manualne dozowniki na środki higieniczne

Zainstalowanie podajników mydła zamiast tradycyjnego mydła w kostce pozwala zaoszczędzić firmom na wydatkach związanych z utrzymaniem czystości. Manualne dozowniki odmierzają potrzebną ilość płynu do jednorazowego użytku, Dzięki temu mydło wystarcza na dłuższy czas. Zaletą dozowników do mydła obsługiwanych ręcznie jest również to, że nie podłącza się ich do prądu i tym samym przedsiębiorstwa nie muszą ponosić kolejnych wydatków. Brak konieczności zasilania powoduje, że podajniki manualne mogą być zainstalowane w najbardziej dogodnym miejscu.

W tym dziale  Najpopularniejsze kierunki wakacyjne w Bułgarii

Dozowniki bezdotykowe

W okresie pandemii niezwykle ważne stało się zablokowanie rozprzestrzeniania wirusa. W tej roli świetnie sprawdziły się bezdotykowe dozowniki do mydła. Wmontowana w urządzenia czujka działa na ruch dłoni i automatycznie podaje określoną ilość płynu. Dozownik może być przymocowany do ściany lub zostać zamontowany na specjalnym stojaku. Bezdotykowe podajniki sprawdzają się zwłaszcza w przypadku dużych skupisk osób. Instalowane są w centrach handlowych, w szkołach i w restauracjach. Bardzo precyzyjne wydzielanie mydła przekłada się na racjonalne i oszczędne zużywanie detergentu.

Jakie mydło wybrać do dozownika?

Za oszczędną pracę dozowników odpowiada, także rodzaj używanego mydła. Dostępne są detergenty bardzo płynne, a żelu oraz w pianie. Można się spodziewać, że większość użytkowników podajników będzie chciało korzystać z odpowiednio dużej ilości mydła. Może to spowodować kilkakrotne wymuszanie podania detergentu. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się mydła w pianie. Piana zaaplikowana na dłoń zwiększa swoją objętość i tym samym sprawia wrażenie większej ilości niż w przypadku środka płynnego.

Gdzie zainstalować dozownik do mydła?

Mydło powinno znajdować się jak najbliżej umywalki. Pobrany z dozownika płyn musi być natychmiast wtarty w ręce. W przeciwnym razie środek będzie spływał pomiędzy palcami i wymusi kolejne pobranie. Niestety oznacza to marnowaniem detergentu i tym samym dozownik będzie musiał być znacznie częściej napełniany nowym mydłem.

W tym dziale  Ferie zimowe w Polsce czy zagranicą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *