Jakie zimowisko wybrać w 2023 roku?

Ferie już za pasem. Czas pomyśleć o tym, w jaki sposób zorganizować czas dla dzieci. Do wyboru jest wiele obozów narciarskich, snowboardowych, a także tematycznych, jak kulinarne, historyczne, taneczne, kreatywne i inne. Przedstawiamy najlepsze zimowiska w 2023 roku, dla najmłodszych, które należy wybrać zgodnie z zainteresowaniem maluchów.

Kiedy są ferie zimowe 2023?

Ferie zimowe trwają dwa tygodnie, a więc wystarczająco, żeby dziecko mogło odpocząć. Najwcześniej przerwę zimową rozpoczynają dzieci z województw: podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, pomorskiego oraz łódzkiego – trwają one od 16 do 29 stycznia. Kolejne dwa tygodnie od 23 stycznia do 5 lutego ferie mają dzieci uczące się w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Od 30 stycznia do 12 lutego odpoczywają dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz lubuskiego. Najpóźniej ferie rozpoczynają dzieci z województw: zachodniopomorskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz dolnośląskiego – trwają one od 13 do 26 lutego. Podział ten sprawi, że zimowiska dla najmłodszych nie będą przepełnione.

Zimowiska dla najmłodszych – propozycje na 2023 rok

Najpopularniejsze zimowiska są właśnie związane ze śniegiem. Zimowiska narciarskie, snowboardowe są zarówno dla dzieci, które nie umieją jeździć, jak i dla najmłodszych, którzy potrafią. Jazda na nartach, snowboardzie, czy łyżwach to doskonały pomysł na spędzenie ferii. Dzięki nim, dziecko może aktywnie wypocząć. Nauka pod nadzorem doświadczonego instruktora pozwoli na poznanie innego wymiaru odpoczynku ze śniegiem. Zimowiska dla najmłodszych kojarzą się zazwyczaj z górami. Poza zimowymi szaleństwami na śniegu można spacerować po śniegu, budować igloo lub urządzić bitkę na śnieżki. Najpopularniejszymi lokalizacjami, w których odbywają się zimowiska narciarskie i snowboardowe to rejony gór Karpat i Karkonoszy.

W tym dziale  Co wyróżnia rowery miejskie?

Wiadomym jest, że nie wszystkie dzieci lubią jazdę na nartach lub snowboardzie. Dlatego organizatorzy wyszli na przeciw klientowi i od lat organizują zimowiska dla najmłodszych o różnym charakterze. Mogą to być wyjazdy z aktywnością sportową, jak np. pływanie, karate, czy taneczne. Organizowane są także zimowiska plastyczne, aktorskie, teatralne, konne i wiele innych. Na Kaszubach są organizowane zimowiska gier planszowych. coraz modniejszą są obozy kulinarne. Wybierając się na zimowisko z dziećmi można wybrać także ofertę ze SPA. Nic nie cieszy bardziej dzieci, jak zjeżdżalnie i inne atrakcje na basenach.

Zimowiska dla najmłodszych są organizowane w Polsce i zagranicą. Dziecko podczas zajęć ma zapewnioną opiekę, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Organizowane są wyjazdy tylko dla dzieci, jak i wyjazdy dziećmi z rodzicami lub ich opiekunami. Podczas zimowisk dla najmłodszych wielu organizatorów zapewnia ciekawe animacje, jak np.: zajęcia artystyczne, malowanie twarzy, zabawy ruchowe i taneczne,
zajęcia z bańkami mydlanymi, skręcanie baloników, a wieczorami disco i kino.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *