Kolonie i zimowiska w Zamku Golubskim. Niesamowita przygoda dla Twojego dziecka.

Zamek w Golubiu Dobrzyniu pamięta czasy średniowiecza. Został wybudowany przez Krzyżaków jako twierdza obronna. Przez Polaków został przejęty dopiero w XV w. po wojnie trzynastoletniej. Zygmunt Stary rozpoczął przebudowie zamku w stylu renesansowym, dokończyła jej Anna Jagiellonka. Obecnie podobnie jak w dawnych czasach góruje na wzgórzu nad nizinną ziemią dobrzyńską.

Zamek w Golubiu dzisiaj

Przez wieki nic nie stracił na swoim majestacie, ale za to zyskał na tajemniczości. Zwiedzać można nie tylko piękne komnaty, ale także tajemnicze podziemia, które zachowały swój średniowieczny charakter. Do największych atrakcji zamku golubskiego należą:

– dziedziniec z drewnianymi krużgankami,
– izba tortur – wykorzystywana przez Krzyżaków,
– końskie schody – po nich rycerze wjeżdżali bezpośrednio pod
komnatę,
– cela pokutnicza,
– gotycka kaplica.

Zamek w Golubiu skrywa wiele tajemnic, które przed turystami odkrywają miejscowi przewodnicy.

Kolonie tematyczne na Zamku w Golubiu

Zamek Golub jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale także doskonałym miejscem na organizowanie kolonii tematycznych.

Uczestnicy kolonii mogą przenieść się w odległe czasy i poznać życie naszych przodków lub przenieść się w świat magii i czarów. Autentyczne wnętrza pozwalają łatwiej wcielić się w fikcyjne postacie.

Podczas pobytu na kolonii dzieci mieszkają w komnatach na stylizowanych łóżkach, posiłki spożywają w historycznej jadalni.

W tym dziale  Ferie zimowe w Polsce czy zagranicą?

Najczęściej w Golubiu organizowane są kolonie tematyczne inspirowane Harrym Potterem lub walkami polsko-krzyżackimi.

W czasie kolonii Czarodziejów dzieci noszą peleryny i posługują się różczkami. Podzielone są na „Domy”, które rywalizują między sobą wykonując wyznaczone zadania. Podczas pobytu poznają nie tylko moc czarów, ale także uczą się rozpoznawać rośliny, poznają ich właściwości, odnajdują ukryte przejścia w zamku.

Inną opcją są kolonie dla dzieci i młodzieży lubiących historię. W zależności od programu mogą wcielić się w średniowiecznych rycerzy, tropicieli lub piękne księżniczki. Na dziedzińcu zamkowym lub pod murami miasta mogą rozgrywać turnieje rycerskie lub zawody w strzelaniu z łuku.

Dlaczego kolonia w Golubiu to dobry wybór?

Zamek Golub położony jest na terenie ziemi dobrzyńskiej wolnej od zanieczyszczeń cywilizacyjnych. Ze wzniesienia Zamku można podziwiać piękną panoramę na okolicę.

Podczas pobytu dzieci nie tylko odpoczną od cywilizacji, ale przede wszystkim nie będą się nudzić. Przekonają się, że bez tableta i smartfona można także ciekawie spędzić czas.

Podczas pobytu na kolonii tematycznej uczestnicy uczą się współpracy w zespole, zdrowej rywalizacji, zdobywają samodzielność. To także dobry sposób na rozwijanie kreatywności, podejmowania decyzji.

W trakcie kolonii dzieci zawierają znajomości, które mogą przetrwać nawet wiele lat. Wielu uczestników umawia się na kolejne wspólne wyjazdy podczas następnych wakacji, niekoniecznie do Golubia, przecież zamków w Polsce jest bardzo wiele.

W tym dziale  Obowiązkowe wyposażenie każdego rowerzysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *