Jak przygotować się do wakacji w ciepłych krajach?

Najlepszą porą na wakacje w ciepłych krajach jest wrzesień i październik. Wyjazd w tropiki to przygoda, którą warto przeżyć. Jednak, aby takie egzotyczne wakacje były udane, trzeba się do nich odpowiednio przygotować, zwłaszcza jeśli w podróż wybierają się nie tylko dorośli, ale również dzieci. O czym pamiętać, aby wspomnienia z wakacji były wyłącznie pozytywne?

Co powinno znaleźć się w podróżnej apteczce?

Trudno znaleźć osobę, która na wakacyjny wyjazd nie zabiera ze sobą przynajmniej podstawowych leków i środków opatrunkowych. Jednak udając się do ciepłych krajów, należy apteczkę przygotować szczególnie dokładnie, ponieważ nie w każdym egzotycznym kraju opieka zdrowotna jest na poziomie europejskim. Często zdarza się, że dostęp do leków jest utrudniony, a wiele z nich jest kiepskiej jakości. Lepiej więc nie ryzykować i wszystko co potrzebne zabrać ze sobą.

Apteczkę należy spakować do bagażu podręcznego. Leki trzeba przewozić w oryginalnych opakowaniach – pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów ze strony celników. Szklane buteleczki najlepiej owinąć folią bąbelkową, która ochroni jest przed stłuczeniem. Leki warto podzielić na dwie części – w jednej powinny znaleźć się leki najbardziej potrzebne, a w drugiej te, które stosuje się okazjonalnie.

W tym dziale  Kolonie i zimowiska w Zamku Golubskim. Niesamowita przygoda dla Twojego dziecka.

W podróżnej apteczce powinny znajdować się następujące rzeczy:

– zapas leków przyjmowanych codziennie, np. na alergię, czy nadciśnienie;

– preparat do odkażania, plastry z opatrunkiem, bandaż zwykły i elastyczny, gaza opatrunkowa;

– preparat na ukąszenia owadów i odstraszający owady, a także wapno;

– leki przeciwgorączkowe;

– leki na przeziębienie, włącznie z kroplami do nosa i syropem na kaszel;

– leki przeciwbiegunkowe i pomocne przy zatruciach pokarmowych, np. węgiel, Smecta, nifuroksazyd;

– środki na oparzenia słoneczne;

– alergicy powinni mieć przy sobie dostępny na receptę zestaw przeciwwstrząsowy;

– nożyczki, termometr, pęseta.

Jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem?

Wybierając się na wakacje do Meksyku, Egiptu, Tajlandii, Indii lub innych krajów egzotycznych, warto odpowiednio wcześnie poddać się szczepieniom. Szczepieniem obowiązkowym jest to przeciwko żółtej febrze, które należy wykonać przed wyjazdem do tropikalnych krajów Ameryki Południowej i Środkowej, Azji czy Afryki. Przed wyjazdem do Arabii Saudyjskiej należy zaszczepić się przeciwko zakażeniom meninogokokowym – bez odpowiedniego wpisu w książeczce można narazić się na odmowę wjazdu.

Do szczepień zalecanych zalicza się szczepienie przeciwko cholerze, wściekliźnie, kleszczowemu zapaleniu mózgu, WZW A i WZD B odrze, polio, błonicy i tężcowy, durowi brzusznemu, różyczce i nagminnemu zapaleniu przyusznic.

Czy warto się ubezpieczyć?

W przypadku wyjazdów zorganizowanych każdy uczestnik jest zazwyczaj ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. W przypadku wyjazdu indywidualnego trzeba samemu zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny wykupić dodatkowe ubezpieczenie od następstw tego typu schorzeń, ponieważ w podstawowym wariancie takie przypadki nie są uwzględnione. Ponadto dodatkowe ubezpieczenie, warto też wykupić wtedy, gdy podczas wakacji uprawiane będą sporty ekstremalne.

W tym dziale  Jakie dozowniki do mydła są najoszczędniejsze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *