Przywitaj Nowy Rok w ciepłym klimacie Grecji

Sylwester to wyjątkowa noc. Kończy się stary rok, a zaczyna kolejny. To świetna okazja, by zostawić za sobą złe chwile i z radością spojrzeć w przyszłość. Witanie nowego to powód do świętowania w niezwykłych okolicznościach i z najbliższymi ludźmi. Wspólny wyjazd do Grecji to świetny pomysł!

Co warto zobaczyć w Grecji?

Grecja to kolebka kultury z najważniejszymi starożytnymi zabytkami. Piątą część tego kraju stanowią wyspy, a łącznie jest ich około 3 tysięcy, z tymi najbardziej znanymi, jak: Kreta, Rodos czy Santorini. Zwiedzanie Grecji trzeba rozpocząć od wizyty w Atenach, gdzie czekają na nas starożytne ruiny i muzea. Przy pierwszym zetknięciu z miastem wydaje się ono być niezwykle śródziemnomorskie, ale szybko odkryjemy jego marmurowe place, bujne życie nocne i smakowite potrawy w knajpkach. Jedną z perełek Grecji jest wyspa Santorini, której wyniosłe, poszarpane, barwne klify, zwieńczone białymi wioskami robią wielkie wrażenie. Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w Grecji są Meteory. Na szczycie piaskowcowych skał, wznoszących się na ponad pół kilometra w niebo, umiejscowiony jest zespół prawosławnych klasztorów.

Co się robi w Atenach w sylwestrową noc?

Blisko centrum miasta leży Psyrri, czyli dzielnica będąca centrum nocnego życia. To właśnie tam toczy się nocne życie stolicy Grecji, z dziesiątkami barów, tawern i klubów. Historyczne centrum z tradycyjną dzielnicą handlową to miejsce spotkań młodych ludzi. Właśnie tam witają nowy rok. Noc sylwestrową możemy spędzić także na zabawie sylwestrowej w hotelu. Jeśli wolimy nieco bardziej swobodny styl, niepowtarzalnym przeżyciem będzie szaleństwo na ateńskim Placu Konstytucji, gdzie ustawiana jest duża choinka, scena, a także kramy ze smakołykami. Ludzie wspólnie bawią się i tańczą, żegnając stary rok.

W tym dziale  Wakacje w Grecji - popularne kierunki

Jak inaczej spędzić noc sylwestrową w Grecji?

Jeśli nie chcemy spędzić sylwestra w Atenach, możemy zdecydować się na pobyt w hotelu w miejscowości Paralia, położonej na tak zwanej Riwierze Olimpijskiej. Jeden z hoteli oferuje zabawę sylwestrową w luźnej atmosferze. Biuro podróży zaprasza na wycieczkę objazdową, podczas której turyści zwiedzą Budapeszt, największe zabytki Grecji i Ateny, a kulminacją wyjazdu będzie zabawa sylwestrowa z atrakcją w postaci lecących do nieba lampionów szczęścia. Wielbiciele żeglarstwa mogą udać się na rejs po greckich zatokach. W trakcie trwającego 10 dni rejsu, podróżnicy odwiedzą najpiękniejsze zakątki wysp często niedostępne w inny sposób niż jachtem. Taki rejs to idealny sposób, aby uciec przed polską zimą i naładować baterie południowym słońcem. Morska podróż rozpoczyna się w Atenach, a kończy w Santorini. Czyż nie byłoby wspaniale poleżeć na rufie statku w promieniach słońca?

Spędzenie sylwestra w Grecji to doskonały pomysł na przywitanie nowego roku w niezwykłym stylu. Można tańczyć na Placu Konstytucji, ucztować w hotelu lub pływać po morzu. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i zasobność portfela, ale o tym nie myślmy, gdy przyszedł czas na spełnianie marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *