Weekend w Warszawie: 5 miejsc do odwiedzenia z przewodnikiem

Weekend w Warszawie: jak najciekawiej go spędzić? Co warto zobaczyć? Dokąd pójść na spacer?

Jeśli będzie to weekend zimowy, to może się trochę różnić od weekendu spędzanego w Warszawie latem czy wiosną. Zimą pojawiają się na ulicach i w parkach kolorowe iluminacje, pokazy laserowe, można też zajrzeć na ciekawe i różnorodne targi.

Z kolei latem przyjemnie jest posiedzieć w uroczych ogródkach przy kawiarenkach na Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu czy w Łazienkach. Można wtedy zaplanować zwiedzanie Warszawy, najlepiej z przewodnikiem, chociaż oczywiście samotna włóczęga po mieście też ma swój urok.

Co w Warszawie w weekend?

Jeśli do dyspozycji jest piątkowe popołudnie, sobota i niedziela, to pomimo że czasu wydaje się być sporo – warto go dobrze zaplanować. Innymi słowy, warto zastanowić się co zobaczyć, przejrzeć przewodnik po mieście czy informacje w internecie. Poniżej proponujemy pięć miejsc w Warszawie, które zdecydowanie warto zobaczyć. To pozwoli lepiej zaplanować czas i przede wszystkim trochę poznać Warszawę, chociaż uważamy, że wycieczka na pewno będzie ciekawsza i bogatsza we wrażenia, jeśli będzie Państwu towarzyszył przewodnik.

Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście

Zdecydowanie proponujemy rozpocząć weekend w Warszawie od zwiedzania Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia. Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy, piękne, kolorowe kamieniczki, urokliwy Rynek zachwycą każdego gościa. Nic dziwnego, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Na Placu Zamkowym przywita Cię kolumna króla Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Ten najstarszy i najwyższy świecki pomnik to doskonały punkt orientacyjny, przy którym łatwo umówić się na spotkanie. Najstarszym i najbardziej urokliwym z placów Warszawy jest Rynek Starego Miasta. Chociaż istnieje już ponad siedem wieków, jego forma pozostała bez zmian.

W tym dziale  Mostbet'te Kayıt Ve Giriş Sürec

W jego centralnym punkcie stoi pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta. Warto odpocząć w urokliwych kawiarenkach rozrzuconych na Rynku, napić się kawy i przyjrzeć pięknym kamieniczkom. Koniecznie trzeba też zaplanować wizytę w Zamku Królewskim, jednak biorąc pod uwagę fakt, że będzie ona wymagała kilku godzin.

Weekend w Warszawie: sobota

Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie

Kolejny dzień weekendu w Warszawie warto poświęcić na zwiedzanie obu parków i wnętrz pałacowych. Łazienki Królewskie to rozległy park, w którym ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski: Stanisława Augusta. W parku są również liczne wspaniałe obiekty: Amfiteatr, Pałac Myślewicki, Biały Domek, Stara Oranżeria, Wodozbiór, Koszary Kantonistów, Powozownia. Warto je zwiedzać z przewodnikiem turystycznym, bo dzięki takiej formie zwiedzania można lepiej poznać i zrozumieć oglądane obiekty. Przewodnik odkryje tajemnice budynków i ich kolejnych właścicieli, sekrety kryjące się w parku łazienkowskim i ogrodach wilanowskich.

Warto podkreślić, że zarówno Łazienki Królewskie, jak i Park i Pałac w Wilanowie szczęśliwie uniknęły poważniejszych zniszczeń wojennych i dzisiaj możemy zachwycać się wnętrzami w dużej mierze oryginalnymi. Ten przepiękny, rozległy park to ulubione miejsce warszawiaków na długie spacery. Obiad warto zaplanować w Wilanowie, tam przy parkingu znajduje się kilka restauracji z bogatą propozycją menu w zróżnicowanych cenach.

weekend w Warszawie

Co w Warszawie w weekend: niedziela

Niedzielę warto rozpocząć od zwiedzania Zamku Królewskiego. W dawnej siedzibie polskich władców zobaczycie Państwo wnętrza zrekonstruowane na podstawie ocalałych z wojny  materiałów, fragmenty oryginalnego wyposażenia, kolekcję obrazów Canaletta z widokami Warszawy z czasów króla Stanisława Augusta, a także dwa oryginalne obrazy Rembrandta. Może warto po zakończeniu zwiedzania zejść nad Wisłę i odpocząć na bulwarach wiślanych? Znajdziecie tam Państwo kawiarenki, punkty widokowe, rzucające cień pergole, latarnie w kształcie żagli, może traficie na imprezy plenerowe.

W tym dziale  Mostbet Tr Resmî Web Sitesinde Giriş Ve Kayıt Olm

Jeśli podróżujecie Państwo z dziećmi, na pewno sporą atrakcją będzie dla nich Centrum Nauki Kopernik czy wystawa plenerowa uzbrojenia w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie prezentowane są samoloty myśliwskie MIG, czołgi, działa, armaty przeciwpancerne, przeciwlotnicze, armaty szwedzkie z XVIII i XIX wieku, granaty, pociski, śmigłowce, powstańczy samochód pancerny Kubuś (legenda Powstania Warszawskiego) i wiele innych eksponatów.

Dzieci może też zaciekawić propozycja wycieczki do warszawskiego ZOO, gdzie na terenie 40 ha można zobaczyć wiele gatunków zwierząt, ale i odpocząć wśród pięknej zieleni. Dobrym pomysłem jest wizyta w interaktywnym Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Obiad możecie Państwo zjeść w którejś z urokliwych restauracji na Saskiej Kępie. Szczególnie jest to dobra propozycja, jeśli planujecie odwiedzić warszawskie ZOO, które mieści się również na prawym brzegu Wisły.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje spodobają się Państwu lub zainspirują do stworzenia własnego planu poznawania Warszawy. Warto jednak pamiętać, że zwiedzanie z przewodnikiem może być wygodniejsze i ciekawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *