Zalety kupowania roweru przez internet.

Chcąc kupić nowy rower, popadamy w rozterkę, czy wybrać sklep stacjonarny, czy może jednak posurfować po witrynach sklepów internetowych. Oczywiście kupowanie przez internet jest dużo wygodniejsze, a ponadto mamy dostęp do większej liczby modeli. Jakie jeszcze są zalety kupowania roweru przez internet?

A jednak internet

Wraz z poprawą bezpieczeństwa transakcji finansowych online wzrosła liczba klientów internetowych sklepów rowerowych. Przejrzystość witryn w dobrych sklepach internetowych pozwala na długie spędzanie czasu przed ekranem komputerowym, ale jednocześnie powoduje, że czytając o poszczególnych modelach rowerów czy podzespołach, uczymy się, by w końcu wybrać nasz wymarzony jednoślad z pełną świadomością. Dużą zaletą internetowych sklepów rowerowych jest informacja, czy nasz wybrany model jest dostępny od zaraz, czy jednak musimy poczekać. Taka informacja skraca nasz cenny czas na poszukiwania. Również umieszczenie informacji o dostępności dodatkowych akcesoriów powoduje, że czujemy się w pełni poinformowani. A klient zadowolony wraca i kupuje dalej.

Składak czy cały

Kupując przez internet często mamy obawy, że nasz wymarzony jednoślad zostanie nam dostarczony w częściach i będziemy zmuszeni do jego skręcenia. Najczęściej właśnie tak jest. Lecz rowery nie są dostarczane w całkowitej rozsypce. Kupowany przez nas rower jest montowany jeszcze w fabryce, a sklep tylko pośredniczy w jego dostawie do odbiorcy. Rozkręcane są tylko te części, które utrudniają zapakowanie do prostej figury geometrycznej. Dlatego najczęściej pedały są nie skręcone z korbą, a kierownica nie jest skręcona z mostkiem, ale za to z wszystkimi linkami przerzutek i hamulców. Po skręceniu tylko tych kilku prostych elementów, rower jest gotowy do jazdy. Hamulce i przerzutki działają poprawnie i najczęściej nie wymagają większych regulacji. Dodatkową zaletą kupowania w internetowym sklepie rowerowym jest możliwość złożenia sobie roweru według własnego gustu. Minimum wiedzy na temat działania poszczególnych podzespołów pozwoli nam na kupno odpowiednich części. W ten sposób możemy samemu zbudować niepowtarzalny model roweru. Z pewnością będzie to jednoślad, który może liczyć na pełne uznanie wśród znajomych cyklistów.

W tym dziale  Co wyróżnia rowery miejskie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *