Urocze rejony wakacyjne w Grecji

Gracja to kraj oliwek i słońca. Jego cechą charakterystyczną jest urokliwy krajobraz i przepiękne skaliste wybrzeża z drzewami oliwnymi. Ciepły klimat, bezchmurne niebo i przejrzyste, szafirowe morza sprawiają, że kraj ten jest ulubionym miejscem turystycznych wojaży. Znajduje się tu mnóstwo niezwykle uroczych regionów, które warto odwiedzić.

Jakie miejsca odwiedzić w Grecji?

Jedną z wysp, na którą koniecznie trzeba się wybrać jest oczywiście Kreta. Jest to największa grecka wyspa, którą miejscowi nazywają Megalonissos. Znajduje się tu jedno z najbardziej lubianych przez turystów miejsc, jakim jest Hotel Sissi Grecja.

Kreta, pełna jest urokliwych miejsc, które zapewniają turystom mnóstwo wspaniałych wrażeń. Najpopularniejszą miejscowością turystyczną na tej wyspie jest Hersanissos. Czyste, piaszczyste i żwirowo-piaszczyste plaże, a także liczne zatoczki zapewniają świetne warunki do wypoczynku. Ponadto w mieście znajduje się wiele zabytków i mnóstwo sklepów, tawern, restauracji, czy centrów sportowych. Kolejnym znanym, wakacyjnym kurortem jest Agios Nikolaos, w którym koniecznie trzeba zobaczyć „jezioro bez dna” Voulismeni i zachwycającą zatokę Mirabello. Na Krecie znajdują się najpiękniejsze greckie plaże, takie jak chociażby Blue Marine, czy idealna dla surferów Plaka Beach.Grecja wakacje

Oprócz Krety warto wybrać się także na Andros, na której znajduje się ponad 300 plaż. Nietrudno wśród nich znaleźć taką, która będzie zupełnie bezludna. Niektóre z plaż są zorganizowane, ale wiele jest zupełnie dzikich, oddalonych od zgiełku i kompletnie odizolowanych. Niewątpliwą atrakcją tej wyspy jest również to, że nie ma na niej ruchu samochodowego.

W tym dziale  Jakie dozowniki do mydła są najoszczędniejsze?

Jednym z najbardziej zjawiskowych miejsc w Grecji są Meteory. Znajdujące się tu piaskowce skały wznoszą się do góry aż na pół kilometra. Na ich szczycie zbudowano zespół prawosławnych klasztorów, które są udostępnione dla zwiedzających. To właśnie dla ich wygody powstały schody i pomosty, ponieważ wcześniej do monastyrów można było dostać się wyłącznie na linach.

Jakie atrakcje oferuje Grecja?

Oczywiście największe atrakcje Grecji to piękne plaże i ciepłe, czyste morze, a także liczne wyspy, góry i wulkany. Jednak to nie wszystko, ponieważ kraj ten uważany jest za kolebkę cywilizacji. Stąd też niemal na każdym kroku natknąć się można na starożytne zabytki i ruiny, będące potwierdzeniem niezwykle bogatej i burzliwej historii. Najwięcej można ich znaleźć w Atenach, ale także inne greckie miasta obfitują w piękne zabytki.

Atrakcją Grecji jest również jej klimat. Łagodny, podzwrotnikowy śródziemnomorski wyróżnia się długimi, suchymi latami i łagodnymi, wilgotnymi zimami. Latem niemal cały czas świeci słońce, a na niebie nie ma żadnej chmurki. Pomimo wysokich temperatur, każdy czuje się tu komfortowo. Dzięki takiemu klimatowi w Grecji można podziwach przepiękną, egzotyczną florę, w tym liczne gatunki storczyków, które kwitną od końca lutego do maja. Najlepszym czasem na urlop jest nie tylko sezon wakacyjny, ale także wrzesień i październik, kiedy nie ma już tak dużych upałów.

W tym dziale  W podróż po Polsce motocyklem. Co warto ze sobą wziąć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *