W podróż po Polsce motocyklem. Co warto ze sobą wziąć?

 

Mimo dość krótkiego okresu możliwości bezpiecznej jazdy motocyklem po polskich drogach jest spora grupa entuzjastów jednośladów wykorzystująca te kilka ciepłych miesięcy, aby zwiedzić nasz kraj. Ogólnie dobre oznakowanie dróg i niezła infrastruktura pozwala na dość komfortową jazdę.

Minimalizm to nie minimum

Wybierając się w podróż motocyklem, trudno nie zauważyć o nie co mniejszych możliwościach ładowności i pakowania wszystkich niezbędnych rzeczy jak w przypadku jazdy samochodem. Co nie zmienia faktu, ze też można. Jednak aby dobrze spędzić czas na motocyklu i przemierzać polskie drogi, należy zaopatrzyć się kilka niezbędnych akcesoriów motoryzacyjnych. Przede wszystkim jeżeli nie poruszamy się cruiserem, które w większości przypadków mają seryjnie montowane, należy motocyklistazaopatrzyć się w sakwy lub doczepiane bagażniki. Tak bez problemu umieścimy kilka kompletów garderoby na najbliższe dni podróży. Ich rozmiar możemy dopakować do naszego motocykla, tak aby w przypadku spakowania nasza maszyna nie straciła sterowności po przeciążeniu. Sakwy pokryte są wodoodpornym materiałem, więc podczas deszczu nie musimy martwić się, że nasze rzeczy zamoknąć. W przypadku doczepianych bagażników, całość wykonana jest z tworzywa sztucznego, szczelnie zamykana dopasowanym wiekiem.

Dodatkowe wyposażenie

Do akcesoriów motocyklowych, które warto zabrać podczas podróży po Polsce należy kamizelka odblaskowa. Nocna jazda po polskich drogach powiatowych i gminnych nie jest najbezpieczniejsza dla motocyklistów. Lepiej być widocznym na drodze. Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w kamerę motocyklową doczepianą do kierownicy lub kasku. Jeżeli mamy oczywiście ochotę relacjonować lub zrobić z naszej podróży reportaż dla innych użytkowników jednośladów. Obecnie najpopularniejszym i niezbędnym akcesorium motocyklowym jest pokrowiec na telefon. Małe, zgrabne przyczepiane do kierownicy chroni nasz telefon. Jeżeli podczas podróży wyładuje się nam komórka możemy ja naładować za pomocą przenośnej ładowarki. Jest to jedno z najnowszych akcesoriów motocyklowych, które faktycznie sprawdza się podczas długiej jazdy. Ładowarka wyposażona w kolektory słoneczne zapewnia energię elektryczną. Możemy ja umieścić na kierownicy, plecaku lub bagażniku. Daje nam to gwarancję, że nie stracimy kontaktu z bliskimi, bo nie zawsze znajdzie się miejsce noclegowe w motelu czy pensjonacie. Ważne jest, aby nie przeciążać nasz motocykl. Zabieramy tylko rzeczy niezbędne, dzięki temu możemy cieszyć się podróżą i przeżyć ciekawą przygodę.

W tym dziale  Zimowe wyjazdy - czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *